Aktualności    -   Historia   -   Patron   -   Email

Dla nauczycieli

Uczniowie!

Sprawdzian po klasie szóstej

Zaplanowany jest na 12 kwietnia 2007 r. (czwartek), godz. 9.00 i trwać będzie 60 minut.
Ogólnopolski sprawdzian szóstoklasistów odbędzie się po raz czwarty.
Test jest sprawdzianem umiejętności, które uczeń nabył w szkole podstawowej. Jego zadaniem jest sprawdzenie pięciu ważnych umiejętności:
1. Czytania.
2. Pisania.
3. Rozumowania.
4. Korzystania z informacji.
5. Wykorzystania wiedzy w praktyce.

Umiejętności te mają charakter ponadprzedmiotowy, co oznacza, że np. czytanie obejmuje nie tylko umiejętności odczytywania tekstów literackich, ale także wykresów, map itp., a zadania tak są skonstruowane, że sprawdzają umiejętności kształcone w obrębie różnych przedmiotów.

Umiejętności te są:
1. Podstawowe dla tego poziomu kształcenia.
2. Ponadprzedmiotowe.
3. Niezbędne na wyższym etapie kształcenia (w gimnazjum) i przydatne w życiu codziennym.

Czy trzeba przystąpić do sprawdzianu?
Pamiętaj, że sprawdzian musisz napisać, obojętnie jak ci wypadnie. Jeśli do niego nie przystąpisz, to nie przechodzisz do gimnazjum!

Co trzeba ze sobą zabrać?
1. Legitymację szkolną.
2. Pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem.
3. Ołówek.
4. Gumkę.
5. Linijkę.
6. Ekierkę.
7. Cyrkiel.
8. Kątomierz.

Przykładowy sprawdzian, podobny do tego, jaki wszyscy uczniowie szóstych klas będą rozwiązywać 4 kwietnia znajdziesz tutaj Czas rozwiązywania - 60 minut (test). Wszystkie potrzebne informacje i pomocne próbne testy znajdziesz w portalu gazety wyborczej

Istnieje możliwośćzwolnienia ze sprawdzianu

Co robić po otrzymaniu testu do ręki?
1. Najpierw sprawdź czy zestaw egzaminacyjny jest kompletny, tzn. czy ma wszystkie strony i czy są one wyraźnie wydrukowane.
2. Zapisz swój indywidualny kod i datę urodzenia w wyznaczonych miejscach zestawu egzaminacyjnego.

Masz obowiązek zapoznać się z instrukcją/informacją zamieszczoną na pierwszej stronie zestawu egzaminacyjnego. W razie wątpliwości możesz poprosić o ich wyjaśnienie członków zespołu nadzorującego.

Czego nie wolno?
Pisz spokojnie i samodzielnie! Jeśli będziesz ściągać lub przeszkadzać innym, będziesz musiał opuścić salę, a twój sprawdzian zostanie unieważniony.
    Uwaga!!

OKE Kraków
Serwis szkolny

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki :).

Uwaga ...

Uczniowie z dysfunkcjami mają prawo do zdawania sprawdzianu w formie i warunkach dostosowanych do ich możliwości (np. do wydłużonego czasu zdawania, dodatkowych urządzeń lub pomocy ze strony nauczyciela wspomagającego). Podstawą jest opinia z poradni, którą należy dostarczyć do szkoły nie później niż do końca września roku szkolnego, w którym odbywa się sprawdzian.

Time

Dyrektor | Nauczyciele | Samorząd | Galeria | Kontakt
               Aktualności    -   Historia   -   Patron   -   Email             Copyright 2006 kni@zio